41
Hayaller Beş Yıldız Gerçekler Oda Kahvaltısı

Turizmdeki kriz fırsatçılarının, 5 yıldızlı otellerde geceliği 50 liradan herşey dahil konaklama ilanı verdiklerini söyleyen ETİK Başkanı Mehmet İşler, “Bu fiyatlara her şey dahil olmaz. Vatandaşlarımız dikkat etsinler” diye konuştu.

usya ile yaşanan kriz ve terör olaylarının etkisi yüzünden sıkıntılı günler geçiren Türk turizminde şimdi de fırsatçılar sahneye çıktı. Tatil fırsatçılarının, sosyal medya üzerinden ve bazı internet sitelerinde 5 yıldızlı otellerde gecelik 50 lira, haftalık 500 liraya her şey dahil konaklama ilanları verdiği, oysa gerçeğin sadece odakahvaltıdan ibaret olduğu ortaya çıktı.

Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, "500 liraya bir hafta boyunca 'her şey dahil konaklama' konsepti mümkün değildir. Vatandaşlarımız bu tür ilan ve çağrılara karşı dikkatli olsun" dedi. Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği Başkanı Mehmet İşler, "Vatandaşlarımızın elbette ucuz ve kaliteli tatil yapmak en doğal hakkıdır. Ancak şu anda turizmin içinde bulunduğu sıkıntılı durumu fırsata çevirmek isteyenler var. Bu konuda tüketicilerimizinden tek isteğim. Turizm Bakanlığı, TÜRSAB ve tesisin bulunduğu belediyeden onaylı işletmeleri tercih etsinler. Böylece bir sıkıntı durumunda haklarını arayabilirler. Aksi takdirde verdikleri paraları geri alamazlar" diye konuştu. 

KAYNAK: YENİ ASIR

Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!