41
İşler: Yılmak yok tanıtıma devam

ETİK Başkanı İşler, ülkemizin doğru anlatılması ve anlaşılması için yapılacak çalışmalarda işbirliği çağrısında bulundu.

Olağanüstü koşulların kısa sürede son bulacağı, ülkenin hak ettiği huzur ve güven ortamına yeniden kavuşacağı inancını dile getiren turizmciler, kriz döneminde tanıtım etkinliklerinin aralıksız sürdürülmesi gerektiğini söyledi. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, "Güçlü devletimiz ayakta, hükümetimiz işbaşında. Olağanüstü koşullar elbette sona erecek. Karamsarlığa, yılgınlığa düşmemize gerek yok. Ülkemizi sahip olduğu tüm güzellik ve değerlerle tanıtmaya devam etmeliyiz" dedi. 

Art arda yaşanan olumsuzluklar nedeniyle zor bir dönem geçirdiklerini belirten Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı ve TÜROFED Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, her şeye rağmen umutlarını koruduklarını söyledi. Terör ve güvenlik sorununun yalnızca Türkiye'nin, Türk turizminin sorunu olmadığını anlatan İşler, yaşanan terör eyleminden sonra Fransa'nın tatil cenneti Nice'de turizm hareketliliğinin devam ettiğini hatırlattı. 

Başarısız darbe girişiminin ardından olağanüstü hal ilan edilmesinin yurt dışında kara propaganda malzemesi olduğuna dikkat çeken Mehmet İşler, "Bu kara propagandaya karşı atağa geçilmeli, ülkemizin tanıtımına ağırlık verilmeli" dedi. Günümüzde Amerika'nın yanı sıra Almanya'da, Belçika'da, İngiltere'de ve Fransa'da da olağanüstü uygulamaların ve terörün görüldüğünü söyleyen İşler, ülkemizdeki uygulamanın farklılığının anlatılması gerektiğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Devlet içinde yapılanmış ve darbe girişiminde bulunan bir terör örgütünden arınırken ve terör örgütleriyle mücadele edilirken olağanüstü hal yöntemi benimsendi. Hükümetimiz güvence veriyor. Temel haklardan ödün verilmeyeceği, serbest piyasa kurallarının işleyişinde en ufak bir aksama olmayacağı dile getiriliyor. 

Başka konularda olağanüstü hal uygulamalarına gidilmeyeceği, farklı hayat tarzlarından hiç kimsenin rahatsız olmayacağı söyleniyor. Bu açıklamaları önemsiyoruz ve uluslararası alanda, özellikle tur operatörlerine anlatılması gerektiğini düşünüyoruz." 

Bu konuda Kültür ve Turizm Bakanlığı'na ve Tanıtma Genel Müdürlüğü'ne önemli görevler düştüğünü belirten ETİK Başkanı ve TÜROFED Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, ülkemizin doğru anlatılması ve anlaşılması için yapılacak çalışmalarda işbirliği çağrısında bulundu. 

"TÜROFED ve federasyonun bölge başkanlıkları olarak bu konuda Kültür ve Turizm Bakanlığımızla, Tanıtma Genel Müdürlüğü ve yurt dışındaki müşavirliklerle birlikte çalışmaya, işbirliği yapmaya hazırız" diyen İşler, şu görüşleri dile getirdi: 

"Zor günlerden geçiyoruz, ama umutsuz ve karamsar değiliz. Türkiye güçlü bir ülke, Türk devleti güçlü bir devlettir. Güçlü devletimiz ayakta, hükümetimiz işbaşında. Parlamentomuz çalışıyor. Havalimanlarımız yurt içi ve yurt dışı uçuşlara açık. Birbirinden kaliteli tesislerimiz yerli ve yabancı turiste, turizme hizmet vermeye hazır. Olağanüstü hal ilanını getiren koşullar elbette sona erecek. Ülkemiz hak ettiği huzur ve güven ortamına yeniden kavuşacak. Umutsuzluğa, karamsarlığa, yılgınlığa düşmemize gerek yok. Ülkemizi sahip olduğu tüm güzellik ve değerlerle tanıtmaya devam etmeliyiz."

Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!