41
Paxcloud Başkanı Atilla Taşbaşı İngiliz Müşterileri Paxcloud’a Taşıyacak

Paxcloud Başkanı Atilla Taşbaşı İngiliz müşterileri Paxcloud’a taşıyacak

Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) bu yıl 36.’sı düzenlenen World Travel Market London Fuarına katıldı.

Seyahat etme biçimlerinden, rezervasyon sistemlerine kadar pek çok konunun turizm üzerindeki öneminin görüşüldüğü, yeni yatırımlar açısından istatistiki bilgilerin incelendiği fuar süresince ETİK “smart tourism” öncüsü olarak bulundu.

Bu yıl 36.’sı düzenlenen World Travel Market London Fuarında Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) başkanı, Türofed Başkan Yardımcısı Mehmet İşler Otela Enterprise Systems Başkanı Atilla Taşbaşı ile bir araya geldi.

Otela Enterprise Systems tarafından hazırlanan Paxcloud bilgi paylaşım sistemi üzerine görüşen Atilla Taşbaşı ile Mehmet İşler konforlu seyahat için işbirliğine gidiyor. Kasım ayı içinde protokol imzalayarak daha konforlu seyahatlar için inovatif bir yaklaşımla taşımacılıkta devrim yapacaklar.

Paxcloud Kişiye özel tanımlanan barkod sistemi ile tatilcilerin hayatını kolaylaştıran bir sistem. Paxcloud adı altında hazırlanan bilgi paylaşım sistemi, tatilcilerin bekleme süresini ciddi bir şekilde kısaltıyor. Hava alanındaki 100 kişinin bekleme süresi 1 saat ’den 14 dk. indirilmiştir.

Tatilcilerin otellere giriş esnasında, ayni barkod kullanarak tüm kayıt bilgilerini otellerin sistemine eklenmesini sağlıyor. Paxcloud bilgi paylaşım sistemi ile rezervasyonu yaratan acenteden Otel resepsiyonunda kullanılan sisteme kadar tüm bilgilerin paylaşılmasını sağlıyor. Oda-No.’sunun Tur operatörün sistemine, misafir bilgilerini otelin sistemine, Transfer bilgilerini misafirlerin akıllı telefonuna yazıyor. Bu programin ve uygulamanın bir parçası olan bagaj takip sistemi ile turizm sektöründe büyük bir problem olarak karşımıza çıkan üzün süreli bagaj bekleme ve bagajların kaybolması gibi sorunlarda böylece pratik ve teknik bir çözüme kavuşuyor.

2016 yaz sezonunda Almanya, Avusturya, İsveç, Hollanda Polonya ve Türkiye piyasalarında yapılan rezervasyonların büyük boyutu Paxcloud sistemi ile bilgi paylaşımına başlayacak. Aynı turizm döneminde bu programın ve sistemin, Türkiye turizm pazarına entegrasyonu ve kullanımı öncüsü olarak ETİK ile Kasım ayında protokol imzalanacak. 

Haber Galerisi
Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!