41
TÜROFED, Sağduyu Çağrısı Yaptı

TÜROFED Başkanı Osman Ayık, Çinli turistlere karşı yapılan olumsuz hareketlerin, ülke turizmimize darbe vuracağı yönünde uyarıda bulundu.

Bilindiği gibi son zamanlarda Çin'in Uygur bölgesinde yaşandığı iddia edilen olayların basında yer alması üzerine bazı grupların yaptıkları gösterilerin ardından, Çin ile kişi ve kuruluşların hedef alındığı gözlemlenmektedir. Ülkemizi güvenli olarak değerlendirerek gelen turistleri korumak, onları rahat ettirmek, hem kamunun hem de özel sektörün görevidir.

Özellikle Çin Halk Cumhuriyeti ile olan ilişkilerimizin iyice arttığı bu dönemde, daha özenli davranmamız ve Çinlilerin Türkiye'ye tavır almasını engellememiz gerekmektedir. Bu nedenle, ilgili tarafların sağduyu çağrısında bulunması ve gelen konuklarımıza yönelik saldırıların önlenmesi hususunda yetkililerin ivedi önlem alınmasında yarar bulunmaktadır.

Ayrıca bizim en önemli özelliğimiz olan misafirperverliğimize aykırı olan bu davranış, imajımızı da olumsuz etkileyecektir. Yapılacak olan gösterilerin demokrasi sınırları içerisinde barışçıl nitelikte yapılmasında yarar vardır.

Turizm, bir barış projesi olarak ele alındığında yapılan bu hareketlerin barışa karşı olduğu yönünde şüphemiz bulunmamaktadır. Barış hepimizin geleceğidir. Sosyal ve ekonomik yönden gelişmek istiyorsak barışa sahip çıkmalıyız.

Saygılarımla,

Osman Ayık
TÜROFED
Yönetim Kurulu Başkanı

Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!