41
Yavuz Torunoğulları Yeniden FETOB Başkanı

Fethiye Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği'nin (FETOB) 10. Olağan Genel Kurulu Ölüdeniz’de gerçekleştirildi. Orca Sunlife Resort Hotel’de gerçekleştirilen Genel Kurul’da mevcut başkan Yavuz Torunoğulları, güven tazeledi. 

Yavuz Torunoğulları
Yeniden FETOB başkanı

Fethiye Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (FETOB) 10. Olağan Genel Kurulu Ölüdeniz’deki Orca Sunlife Resort Hotel’de yapıldı. FETOB Olağan Genel Kurulu toplantısına Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Mete Atay, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, Feathiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akif Arıcan ile çok sayıda FETOB üyesi turizmci katıldı.

Faaliyet raporu okundu
Divan Başkanlığını Fethiye Esnaf Kredi Ve Kooperatif Başkanı İsmail Başoğlu, yardımcılıklarını Uğur Zıllı ve İsmail Başoğlu’nun yaptığı genel kurulda Fethiye Otelciler Birliği Başkanı Yavuz Torunoğulları üyelere derneğin faaliyetleri hakkında bilgi verdi. 
Yönetim kurulu üyelerinden Ömer Hakgeçirmez derneğin faaliyet raporunu okudu. 3 yıldan bu yana derneğin yaptığı faaliyetler arasında özellikle yörenin tanıtımına özel önem verildiği ve değişik ülkelerdeki fuarlara katılıp Fethiye ve çevresinin tanıtıldığına dikkat çekildi.

Yeni yönetim belli oldu
Daha sonra yönetim kurulu, denetim kurulu ve TÜROFED delegeleri seçimi oy birliği ile gerçekleştirildi. Buna göre FETOB’un yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Yavuz Torunoğulları, Bülent Uysal, Zihni Bilgiç, Hasan Gürsel, Nurkaya Gündoğdu, Mehmet Biçer, Mustafa Argın. Denetim Kurulu: Hikmet Selçuk, Necati Kulaç ve Uğur Zıllı. TÜROFED Delegeleri: Yavuz Torunoğuları, Bülent Uysal, Zihni Bilgiç, Hasan Gürsel, Nurkaya Gündoğdu, Mehmet Biçer, Mustafa Argın, Ufuk Çelik, Nejat Ece, Ramazan Gümüşan, Şükrü Çetin, Uğur Serindağ, Hikmet Selçuk, Nizamettin Yıldırım ve Engin Uysal.

Alt yapı ve tanıtım
FETOB Olağan Genel Kurulu’na tek liste ile giren mevcut Başkan Yavuz Torunoğulları, bölge turizmcilerinin desteğini alarak 3 yıl daha FETOB’un başkanlığını yürütecek. FETOB’un yeni yönetim kurulu önümüzdeki günlerde yapacağı toplantı ile görev dağılımını yapacak. Yapılan Olağan Genel Kurul sonrasında açıklamalar yapan FETOB Başkanı Yavuz Torunoğulları, “Yaptığımız Genel Kurul ile yönetimdeki arkadaşlarımızla 3 yıl daha FETOB’un çatısı altında bölge turizmi için çalışmalar yapacağız. Yönetim kurulumuzda değişiklikler yaptık. Yönetim kurulumuzda bölgemizin hatırı sayılır ve büyük tesislerinin yöneticilerine görev verdik. Önümüzdeki günlerde sadece yönetim kurulu ile değil FETOB üyeleri ile bir araya gelerek yol haritamızı belirleyeceğiz. 3 yıllık süreçte önceliğimiz bölgemizin alt yapı eksiklerine dikkat çekerek bu eksikliklerin giderilmesi için girişimlerde bulunacağız. İkinci olarak da; bölgemiz tanınan bir turizm destinasyonu ancak iç pazarda ve yurt dışında tanıtım çalışmaları yaparak bölgemizin bilinirliliğini arttırmak istiyoruz. Bu konuda da girişimlerimiz olacak. Pazar çeşitliliği sağlamak bölgemiz için çok önemli” dedi.

Muğla sayesinde İspanya yakalanabilir
FETOB’un Olağan Genel Kurulu’nda bir konuşma gerçekleştiren TÜROFED Başkanı Osman Ayık, Türk turizminin sektörle birlikte önemli bir yere geldiğini hatırlatıp kitle turizminde ispanya ile başa baş mücadele ettiklerini söyledi. Ayık: “İspanya’nın ağırladığı turist sayısı 60- 65 milyon, Türkiye’nin ise 40 milyon civarındadır. 20 milyonluk farkın değişik destinasyonlarla özellikle Muğla zinciriyle kapatılabilir” dedi. Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Mete Atay ise bölgedeki turizm sezonunun kısalığına dikkat çıktı. Atay, “Sezonun uzatılması için yeni destinasyonların yaratılması gerekiyor” dedi.

Kalite ve nitelik
Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık da Fethiye bölgesinde 50 bin yatağın bulunduğunu kalite ve niteliğin arttırılması gerektiğini hatırlattı. Çalık, “Fethiye’de yeni cazibe oluşturacak destinasyonlar mevcuttur. Kruvaziyer liman yapılmasıyla kültür turizmine daha çok turist çekebiliriz. Telmessos antik tiyatronun resterasyon çalışmaları yeniden başladı. Kaya mezarlığının bulunduğu bölgede bir açık hava müzesi yapılması planlaması var. Babadağ’a teleferik yapılmasıyla yılda 1 milyon kişinin bu bölgeye çıkacağını tahmin ediyoruz. Spor turizmi için spor salonu inşaatı bitmek üzere spor sahalarını arttırabiliriz. 400 yataklı bir hastane daha planlanıyor. Bu hastane bitince mevcut hastaneyi sağlık turizmine dönüştürebiliriz. Turistin beklediği huzur ve güvendir. Bu konuda kamu kuruluşları her türlü tedbiri almaktadır” diye konuştu.

Haber Listesi
E-posta listemize kaydolmak için lütfen e-posta adresinizi kaydediniz.
Bizi Takip Edin!